Haber

Çinli perakende devi Suning, teslimatlarını 5G'li insansız araçlarla yapacak

İlişkili Haberler

5G alanındaki yatırımlarını hızlandıran Çin, bu kez de bu teknoloji ile çalışan bir insansız teslimat aracı geliştirdi. Doğu Çin Eyaleti Jiangsu’nun Nanjing kentinde, 5G şebekesi bağlantılı bir insansız teslimat aracı, hafta sonu test edildi.

İnsansız teslimat aracı Çin’in en büyük perakende zincirlerinden biri olan Suning tarafından geliştirildi. Suning, teslimat hizmetini 5G teknolojilerinden yararlanarak daha da hızlı ve kaliteli hale getirmek istiyor.

Çin telekomünikasyon şirketleri ZTE ve China Mobile’in de sürecine katkı sunduğu 5G bağlantılı araç, deneme sırasında bir müşteriye paketini başarıyla teslim etti. Aracın, çevrimiçi videoda gösterilen kamera çekimlerinin gösterdiği üzere, yürüyen yayalardan kaçınmak üzere zamanında durabildiği saptandı.

Araç, en çok saatte 15 km hıza çıkmakla birlikte ortalama saatte 8 km hızla gidiyor. 5G ağlarıyla donanmış bulunan araç trafik ışıklarını ve 100 metreye kadar çevredeki nesneleri fark etme ve duruma göre tepki verme kabiliyetine sahip. Aracın bir başka özelliği ise her an bir insan müdahalesine izin vermesi.


Kaynak: NTV

Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Güncel teknoloji haberleri derlemek adına insanlık namına idame ettirilmektedir. Hukuki uyuşmazlıklarda uyar-kaldır prensibi benimsenmiştir.

Facebook

Forumdan Son Konular

Copyright © 2014-2018 VF HaberThemetf

Yukarı